Haber

Meksika’da protestocular belediye başkanını kaçırdı!

Meksika’nın Puebla eyaletine bağlı Tepeyahualco kentinde yaklaşık 100 kişilik bir grup, belediye yetkililerinin bölgedeki orman yangınına yeterince müdahale etmediği gerekçesiyle protesto eylemi düzenledi.

Belediye binası önünde toplanan protestocular, bölgede geniş bir alanda tahribata yol açan yangına uzun süre müdahale edilmediğini belirterek yetkililerden açıklama istedi.

Saatler sonra Tepeyahualco Belediye Başkanı Monica Martinez ve bazı belediye meclisi üyeleri, protestocularla görüşmek için belediye binasına geldi. Yetkililerin halkla yaptığı toplantıda anlaşma sağlanamayınca 30 kişilik bir grup protestocuların ortasından Belediye Başkanı Monica Martinez ve belediye meclis üyelerini kaçırdı.

Belediye Başkanı ve diğer yetkililerin istifasını talep eden protestocular, taleplerinin karşılanmaması halinde yetkilileri yakarak öldürmekle tehdit etti. Puebla Eyaleti İçişleri Bakanı Julio Roberto Gomez yaptığı açıklamada, Puebla eyalet polisinin Tepeyahualco kentinde operasyon düzenleyeceğini ve kaçırılan yetkililerin kurtarılacağını söyledi.

haber-emirgazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu